Zastosowanie woreczków foliowych

Zastosowanie woreczków foliowych

Woreczki foliowe to w dzisiejszych czasach jedna z najpopularniejszych form opakowań. Możemy je spotkać prawie na każdym kroku – w sklepach spożywczych, budowlanych, odzieżowych, tekstylnych, zoologicznych i wielu innych miejscach. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ponieważ są niezwykle uniwersalnym rodzajem opakowania, które charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, a przy tym jest stosunkowo niedrogie.

Jakie właściwości mają woreczki foliowe?

Worki foliowe oferowane przez naszą firmę są produkowane z folii LDPE. Materiał ten wyróżnia się doskonałą wytrzymałością, mimo swojej niskiej gęstości. Nasze woreczki są wykonane z najwyższej jakości polietylenu o niskiej gęstości, który jest niezwykle giętki, miękki i elastyczny, a przy tym rozciągliwy i odporny na przebicia i rozerwania. Cechą charakterystyczną folii LDPE jest zachowywanie swoich właściwości nawet w bardzo niskiej temperaturze (do -60°C). Folia tego rodzaju jest całkowicie przejrzysta i doskonale się rozciąga. Wykazuje też dużą odporność na działanie soli, zasad oraz kwasów. Jest również całkowicie odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu jest chętnie wykorzystywana do produkowania cienkich opakowań foliowych, worków na odpady, opakowań na produkty przeznaczone do mrożenia oraz worków transportowych. Produkty zapakowane w opakowania z folii LDPE są dobrze chronione przed wilgocią, promieniowaniem UV oraz brudem. 

Dodatkową zaletą woreczków foliowych sprzedawanych w naszej firmie jest możliwość umieszczenia na nich dowolnego nadruku. Tego typu worki są produkowane z folii jonizowanej. Dzięki temu oprócz funkcjonalnego opakowania chroniącego produkt przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych mogą spełniać funkcję reklamową.

Do czego wykorzystywane są worki foliowe wykonane z folii LDPE?

Worki foliowe wyprodukowane z folii LDPE są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Możemy pakować w nie owoce, warzywa lub nasiona, w takim wypadku często worki są perforowane, aby umieszczone w nich artykuły miały zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza umożliwiającą im dłuższe zachowanie świeżości. Woreczki te są często wykorzystywane do pakowania produktów przeznaczonych do mrożenia, gdyż nie tracą swoich właściwości nawet w bardzo niskiej temperaturze. Pakuje się w nie także porcelanę i meble, ponieważ doskonale chroni je przed kurzem i brudem. Woreczki foliowe z folii LDPE są również stosowane do pakowania produktów tekstylnych, np. pościeli i odzieży. 

 

Posted on