W jakich woreczkach można przechowywać mrożonki?

W jakich woreczkach można przechowywać mrożonki?

Folia folii nie równa, chociaż większość ludzi uważa, że każdy worek wyprodukowany z folii ma uniwersalne zastosowanie, a więc można go używać zarówno do przechowywania żywności, gromadzenia odpadów, jak i pakowania czy mrożenia żywności. W dzisiejszym wpisie postaramy się Państwu wyjaśnić, dlaczego to twierdzenie jest błędne i jakie woreczki foliowe są odpowiednie do przechowywania mrożonek!


Czym charakteryzuje się folia LDPE?

Nasza firma specjalizuje się w produkcji worków foliowych z folii LDPE. Materiał ten wyróżnia się wytrzymałością oraz niską gęstością, dlatego nadaje się do zadań specjalnych i sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Worki wyprodukowane z tego rodzaju folii są rozciągliwe i odporne na różne uszkodzenia mechaniczne (między innymi rozerwania czy przebicia). Charakteryzują się odpornością na działanie soli, zasad i kwasów oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Ich przezroczystość i estetyczny połysk sprawiają, że opakowane w nie produkty prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Jest to folia polietylenowa, której zakres zastosowań jest niezwykle szeroki. Używa się jej w niemal każdej gałęzi przemysłu. 


Czy w woreczkach z folii LDPE można mrozić żywność?

Zwykłe woreczki wyprodukowane z folii LDPE nie nadają się do przechowywania mrożonek. W naszej ofercie odnajdą Państwo specjalne worki wykonane z folii LDPE uszlachetnionej dodatkami zmieniającymi nieco jej właściwości. Folia LDPE z dodatkiem LL jest materiałem przeznaczonym specjalnie do mrożenia różnych produktów. Jest bardzo odporna na działanie niskiej temperatury, która występuje podczas procesu mrożenia przemysłowego. Worki wyprodukowane z takiej folii doskonale nadają się do pakowania mrożonej żywności lub lodu. 


Dlaczego warto przechowywać mrożonki w woreczkach foliowych?

Niewątpliwą zaletą przechowywania mrożonek w woreczkach foliowych jest zapewnienie im dłuższej świeżości. Opakowania wyprodukowane z folii LDPE z dodatkiem LL zapewniają wygodny transport i łatwe, uporządkowane przechowywanie wielu produktów. Jest to praktyczny i higieniczny sposób na mrożenie artykułów żywnościowych. To lekki i trwały materiał, który doskonale chroni opakowane produkty przed brudem, a także utratą jędrności, aromatu i smaku. Wielką zaletą woreczków foliowych jest również niska cena. Wymienione przez nas właściwości woreczków foliowych LDPE z dodatkiem LL sprawiają, że jest to najchętniej wybierany rodzaj opakowań do przechowywania mrożonek.

Posted on